Gewonnen door 9050peter
José Van Gucht was een Belgische kunstenaar die geboren is in 1913 te Sint-Jans Molenbeek en die in 1980 overleden is te Rebouillon/Frankrijk. Hij was eeb schilder, tekenaar en aquarellist. Opleiding aan de Academie te Brussel o.l.v. R. Strebelle, aan het Hoger Instituut te Antwerpen o.l.v. Opsomer en Paulus. Derde voor de Prix de Rome in 1943. Realiseerde o.m. figuren, portretten, naakten, landschappen, stadsgezichten, stillevens, reisherinneringen. Reisde vaak en bezocht o.m. Nederland, Duitsland, Italië, Zwitserland, Engeland. Vestigde zich na deze omzwervingen in een omgebouwde bunker te Koksijde, nadien in het oudste huisje van Veurne, De Drie Koningen genaamd. Was ook actief als illustrator. Realiseerde massa’s tekeningen en aquarellen in een losse, vlotte, realistische en toch gevoelige stijl. Beheerst kleurenpalet. Uit de pers: ”J.V.G. was ergens filosoof op zijn bohémienachtige manier; hij kon zo van die voor de hand liggende wijsheden vertellen en aldus het diepste vinden van wat er in de dagelijkse gebeurtenissen aanwezig is. Als geboren kunstenaar vereerde hij alles wat echt en eenvoudig was en dit uitte hij ook in zijn levensstijl, door zich van roem en eerbetuigingen niets aan te trekken.” Vermeld in het Lexicon van Westvlaamse beeldende kunstenaars I en Twee eeuwen signaturen van Belgische kunstenaars. (Piron)
De eerste drie aquarellen zijn identiek ingekaderd door kunsthandel Ter Ryve in Brugge. De vierde heeft een andere kader maar is ook ingekaderd bij Ter Ryve.
1. Markt Veurne '74 - gesigneerd door Van Gucht
2. Huisje in Bulskamp - gesigneerd door Van Gucht
3. Zonder naam - niet gesigneerd
4. Ijzermonding - gesigneerd door ?
Dit product is te bezichtigen in Kringwinkel.Verzenden of afhalen?
€ 219.95 door Le Pumpkin op 22/03/2024 - 17:59:58
€ 209.48 door 9050peter op 22/03/2024 - 17:59:41
€ 199.50 door Chrispa op 22/03/2024 - 17:59:17
€ 190.00 door zjos op 22/03/2024 - 17:58:58
€ 175.00 door zjos op 22/03/2024 - 17:58:38
€ 173.65 door Chrispa op 22/03/2024 - 17:58:38
€ 165.38 door zjos op 22/03/2024 - 17:58:22
€ 157.50 door Chrispa op 22/03/2024 - 17:58:14
€ 150.00 door zjos op 22/03/2024 - 17:57:45
€ 144.72 door Chrispa op 22/03/2024 - 17:57:45
€ 137.82 door zjos op 22/03/2024 - 16:10:16
€ 131.25 door Lode1 op 21/03/2024 - 19:12:49
€ 125.00 door zjos op 21/03/2024 - 18:21:03
€ 100.00 door Riel op 21/03/2024 - 18:20:40
€ 100.00 door zjos op 21/03/2024 - 18:20:40
€ 78.75 door Riel op 21/03/2024 - 18:20:06
€ 75.00 door zjos op 21/03/2024 - 18:20:06
€ 57.75 door Riel op 13/03/2024 - 20:34:29
€ 55.00 door Lhos op 13/03/2024 - 20:34:29
€ 52.10 door Lhos op 10/03/2024 - 13:37:56
€ 49.62 door oliv op 10/03/2024 - 13:37:56
€ 47.25 door Lhos op 08/03/2024 - 14:44:24
€ 45.00 door Riel op 08/03/2024 - 14:44:16
€ 45.00 door Lhos op 08/03/2024 - 14:44:16
€ 35.70 door Riel op 08/03/2024 - 14:44:08
€ 34.00 door Lhos op 08/03/2024 - 14:44:08
€ 25.20 door Riel op 08/03/2024 - 14:43:45
€ 24.00 door Lhos op 08/03/2024 - 14:43:45
€ 17.85 door Riel op 08/03/2024 - 14:43:35
€ 17.00 door Lhos op 08/03/2024 - 14:43:35
€ 10.50 door Riel op 03/03/2024 - 15:46:28
€ 10.00 door Grid op 01/03/2024 - 07:55:30